Kategórie
 
 
 
 
 
Krása

Ako na každodenné čistenie pleti?

Viete ako si správne čistiť pleť? Aký je rozdiel medzi hĺbkovým a povrchovým čistením pleti?  Aký je najlepší čistič pleti? A aký zvoliť pri čistení pleti postup? Pokúsime sa Vám zodpovedať na všetky vaše otázky.

Ako na každodenné čistenie pleti?

Čistenie tváre  je prvým a základným krok v starostlivosti o vašu pleť. Tak ako so všetkým to taktiež netreba preháňať na vedieť aký postup zvoliť. Veľmi dôležité je vybrať si aj vhodný čistič tváre určený na váš typ pleti.  Zhrnieme si niekoľko základných pravidiel čistenia pleti.

 

Pravidlá pri čistení pleti

Pravidlá pri čistení pleti

Pleť čistiť každé ráno aj večer.

Čistenie tváre po celom dni je nevyhnutné. Pleť je počas dňa vystavená prachu, vplyvom ovzdušia a dokonca u mnohých žien aj make–upu a rôznym typom líčidiel. Skôr než pôjdeme spať je pleť potrebné zbaviť odlíčením a čistením všetkých zvyškov kozmetiky. A ráno je tiež pleť potrebné vyčistiť. Pýtate sa prečo? Pokožka je počas noci aktívna, telo sa detoxikuje. Nakoľko koža je najväčší vylučovací orgán nášho tela a na jej povrch vychádzajú rôzne nečistoty. Niektoré z nečistôt sú rozpustné vo vode a iné v tukoch a práve preto by malo čistenie pleti pozostávať z 2 krok.

 

1.krok: Pleť vyčistíme pleťovým mliekom, penou, gélom, vďaka ktorým sa póry na tvári otvoria.

2. krok: Použijeme tonikum, ktoré póry uzatvorí. 

 

Ak používate na čistenie pleti len tonikum, ktoré nerozpustí tukové nečistoty ale naopak ich uzavrie do pórov. A to je jeden z dôvodov vzniku akné a upchatých pórov.

 

Odličovaniu očí venujte obzvlášť pozornosť

Na odlíčenie očí použite vatové tampóny, na ktoré naleje vhodný odličovač očí . Tampón priložte na viečko a mihalnice, nechajte chvíľku pôsobiť a potom veľmi jemne zotrite. Vhodný odličovač očí by nemal ani dráždiť ani štípať.

 

Pozor na prípravky na čistenie s obsahom alkoholu.

Na čistenie pleti by sa nemali používať klasické mydlá či výrobky s vysokým obsahom alkoholu. Pleť dráždia a vysušujú. Vysušená pokožka sa potom bráni vytváraním väčšieho množstva mazu. Naopak ručne vyrábané mydlá s obsahom olejov pleť čistia jemne, nevysušujú ju a obsahujú viacero skvelých ingrediencií. Napríklad v nich nájdete: bambucké maslo, kozie mlieko, ružový íl, bylinky, rôzne tzpy olejov a iné.

 

Čistiace kefky a rukavice

Čistiace kefky a rukavice

Veľkej obľube sa tešia aj čistiace kefky a rukavice, ktoré sú určené nie na povrchové ale na hĺbkové čistenie pleti. Pleť okrem hĺbkové čistenia pórov premasírujú a prekrvia. Pozor na ich použitie v prípade aktívneho akné alebo otvorených rán. V takom prípade si môžete zápal rozniesť aj po zdravých častiach tváre.

 

Aké kritéria by mali čistiace prípravky spĺňať?

 

  1. Mali by byť nekomedogenné t.j. neupchávať póry.
  2. Nemali by obsahovať parfumáciu, nakoľko môžu citlivú pokožku dráždiť.
  3. V ich zložení by nemal byť vysoký obsah alkoholu, nakoľko pleť vysušuje.
  4. Mali by sa dať dobre zmývať, aby na pleti neostali zbytky produktu.

 

Vo všeobecnosti platí, že krémové čistiace produkty sú vhodnejšie pre suchší typ pleti. Penové a gélové produkty sú vhodnejšie pre zmiešaný a mastný typ pleti.

Nezabúdajme, že ak chceme mať zdravú a krásnu pleť čistenie pleti nestačí. Je potrebné ho skombinovať so zdravým vyváženým stravovaním a elimináciou stresu.

Čistenie pleti

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia